Historia Parafii

Starania o budowę Kościoła zostały podjęte pod koniec jubileuszowego 2000 roku.

Jesienią 2001 roku rozpoczęto prace przy fundamentach Świątyni i plebanii.

Łagodna zima pozwoliła na szybkie wznoszenie obiektu.

W Niedzielę Palmową 24 marca 2002 roku Ks. Bp Polowy WP Sławoj Leszek Głódź wmurował kamień węgielny i poświęcił mury Świątyni.

Bardzo wielkie zaangażowanie Ludzi Dobrej Woli pozwoliło na sprawne wznoszenie Naszego Kościoła, szczególne znaczenie miała pomoc Polonii z Kanady

Dnia 20 czerwca 2004 roku Ks. Bp Sławoj Leszek Głódź dokonał konsekracji Kościoła Garnizonowego w Żaganiu.

Na placu przed Kościołem znajduje się kaplica Matki Bożej, a także popiersie Wielkiego Papieża Jana Pawła II – wotum za piękny pontyfikat papieża Polaka.

Krzyż Górujący nad Kościołem z 1845 roku pochodzi z wieży ewangelickiego Kościoła Łaski. Odrestaurowany został przez 11 Batalion Remontowy i podarowany przez Władze miasta dla naszej Parafii.