Z dnia: 2017-06-25

Znalezione obrazy dla zapytania nie bójcie się tych którzy zabijająZnalezione obrazy dla zapytania W WAKACYJNE NIEDZIELE PAMIĘTAJ

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, a w środę, 28 czerwca, wieczorną Mszą Świętą wigilijną wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni.

3. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą Św. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

4. W czwartek 29 czerwca zapraszam na Mszę Św. o godz. 17:00, podczas której wprowadzony zostanie nowy proboszcz ks. ppłk Radosław Michnowski.

5.Od przyszłej niedzieli,zgodnie z komunikatem Biskupa Polowego Msza Święta na czas wakacji o godzinie 19:00.

Jesteśmy również na facebooku: https://www.facebook.com/parafia.wojskowa.zagan

W dzisiejszą niedzielę decyzją Biskupa Polowego Józefa Guzdka swoją posługę w naszej Parafii zakończył ks.kpt.Piotr Rokita, ks.Proboszcz mjr Paweł Wójcik podziękował ks. Piotrowi za dobrą współpracę, były także słowa wdzięczności od Wspólnoty Krwi Chrystusa, a także od Służby Liturgicznej.
Księdzu Piotrowi życzymy wszystkiego co najlepsze w nowym miejscu pracy, którym będzie Parafia wojskowa w Świnoujściu.

Zdjęcie użytkownika Parafia Wojskowa w Żaganiu.

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia pracy i wakacyjnego wypoczynku.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017

8:00 O Boże bł. i potrzebne łaski dla Dariusza i Małgorzaty w 25 r. ślubu oraz 51 urodziny Małgorzaty int. od dzieci

10:00 + Janina Popiel, Jan Adamowicz int. im. po śm. oraz Stanisław Popiel i Maria Rynkowska

12:00 + Agnieszka i Antoni Nowak oraz Grzegorz Wojtysiak

16:00 + O Boże bł. i potrzebne łaski dla Jana

PONIEDZIAŁEK 26.06.2017

17:00 + Jan i Władysław int. imieninowa po śm.

WTOREK 27.06.2017

17:00 O Dary Ducha Św., opiekę M.B. Nieustającej Pomocy i potrzebne łaski dla Wiktora na czas ukończenia studiów

ŚRODA 28.06.2017

17:00 + Władysława i Stanisław Zys oraz Stanisław Michalak

CZWARTEK 29.06.2017

17:00 O Boże bł. i potrzebne łaski dla ks. Piotra i Pawła int. od grupy modlitewnej do Krwi Chrystusa

PIĄTEK 30.06.2017

17:00 O Boże bł. i potrzebne łaski dla wnuka Kubusia w 9 urodziny z prośbą o umiłowanie Jezusa Eucharystycznego z okazji I Komunii Św.

SOBOTA 01.07.2017

Ślub: 16:00

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07.2017

8:00 + Leokadia Celińska w 43 r. śm. oraz Stanisław Celiński w 38 r. śm. int. od córki