Z dnia: 2017-04-16

1.Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 16:00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.

3. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

4. 21 kwietnia z okazji Święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej zapraszamy na Msze Św. na godz. 8:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 17:00.

5. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

6. Próba śpiewu dzieci I komunijnych we środę o godz. 17:30 a próba scholi w niedzielę o godz. 11:15.

7. Spotkanie dzieci, które zamierzają przystąpić do sakramentu I Komunii Św. w przyszłą niedzielę 23 kwietnia na Mszy Św. o godz. 12:00. Obecność obowiązkowa. Wcześniej bo 21 i 22 kwietnia spowiedź próbna dzieci o godz. 18:00. 21 kwietnia spowiedź dzieci do litery L, a 22 pozostali.

8. Korzystając z okazji, już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję Panu ppłk Dariuszowi Lesiukowi i żołnierzom z batalionu dowodzenia za pomoc w nagłośnieniu Drogi Krzyżowej w niedzielę palmową oraz za całe Triduum Paschalne w naszym kościele garnizonowym. Panu Stanisławowi Czekanowi, Karolowi Wojtysiakowi, Marianowi Struta, Krystianowi i Ewie Lesickim,służbie liturgicznej ołtarza, scholi oraz ks. Piotrowi. Bóg zapłać również dla Was drodzy parafianie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 16.04.2017
6:00 + Barbara Kiełb w 30 dzień po śmierci
10:00 + Bogdan Mutor w 6 r. śm. oraz zm. rodzice z obojga stron
12:00 + Marianna Kuć w 52 r. śm. oraz Władysław Kuć w 20 r. śm.
16:00 O Boże bł. i potrzebne łaski dla Marka i Krystyny z okazji 42 r. ślubu
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 17.04.2017
8:00 O Boże bł. i potrzebne łaski dla Marianny i Ryszarda Kasińskich z okazji 57 r. ślubu
10:00 + Helena Pilarska w 13 r. śm. oraz Wincenty Pilarski w 12 r. śm. int. od córki i wnuczek
12:00 + Marianna Kuć w 52 r. śm. oraz Władysław Kuć w 20 r. śm.
WTOREK 18.04.2017
17:00 + Teresa Kościńska w 30 dzień po pogrzebie
ŚRODA 19.04.2017
17:00 + Jan, Kazimierz, Mieczysław i Wanda Loba oraz Maria i Michał Lenczyk
CZWARTEK 20.04.2017
17:00 + Adam i Wacława Cieśliński
PIĄTEK 21.04.2017
8:00 W intencji żołnierzy z 34 Brygady Kawalerii Pancernej
SOBOTA 22.04.2017
Śluby
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23.04.2017
8:00 + Antonina, Gracjan, Tadeusz, Zofia i Antoni
10:00 W 55 r. ślubu Marianny i Hieronima z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy i dary Ducha Św. na dalsze lata życia i dla całej rodziny
12:00 + Leopold Trybuliński w 6 r. śm. oraz Maria, Andrzej i Józefa
16:00 + Maria i Franciszek
im, służbie liturgicznej ołtarza, scholi oraz ks. Piotrowi. Bóg zapłać również dla Was drodzy parafianie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Jesteśmy także na : https://www.facebook.com/parafia.wojskowa.zagan/

Triduum PASCHLNE

Zdjęcie użytkownika Parafia Wojskowa w Żaganiu.

Rezurekcja

Zdjęcie użytkownika Parafia Wojskowa w Żaganiu.Zdjęcie użytkownika Parafia Wojskowa w Żaganiu.

Zdjęcie użytkownika Parafia Wojskowa w Żaganiu.